חזרה לתחומי טיפול

הרצאות

גילי אורן הינה מרצה רשומה במאגר המרצים של משרד החינוך והרצאותיה מוכרות ומאושרות על ידי משרד החינוך.

כל הרצאותיה של גילי אורן עוסקות בהפרעות קשב וריכוז, לקויות למידה והפרעות התנהגות ובהיבטים מגוונים אשר נגזרים מתוך הפרעות אלו. למשל- הורות לילדים עם לקויות, התמודדות עם לקויות בכיתה, היבטים חיוביים של ההפרעות, מבוגרים בעלי הפרעות קשב וריכוז ועוד.

נושאי ההרצאות-

 1. הרצאת הדגל של גילי אורן- הורות לילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז, לקויות למידה והפרעות התנהגות- האתגר!
  כיצד עושים זאת ???
  בהרצאה מציגה גילי אורן את הקשיים המלווים את הילד ומשפחתו מרגע זיהוי הבעיה תוך מיקוד בהורים אשר עליהם מוטלת האחריות הכבדה: לכוון, לייעץ ולסייע לילדם בדרך הטובה ביותר ולרוב, מתקשים מאוד בכך ומוצאים עצמם חסרי אונים ומתוסכלים ללא אוזן קשבת ויד מנחה. 
  גילי אורן מציגה מודל עבודה קצר מועד ייחודי הנקרא- ניהול מקרה: ייעוץ, הדרכה וליווי הורים המסייע להורים לתכנן, לארגן ולבצע תוכנית טיפולית מותאמת לילדם תוך רכישת ידע ואסטרטגיות יישומיות להתמודדות עם קשיי הילד והאתגרים היומיומיים שמייצרות ההפרעות- בבית, בגן ובבית הספר.
  במהלך ההרצאה מוצעות אסטרטגיות יישומיות להתמודדות עם הקשיים תוך מיקוד בצורך בהדרכת ההורים והמורים.
 2. "מדוע הילד שלי מתנהג כפי שהוא מתנהג?"- הבנה מעמיקה אודות ההפרעה שאנו מתמודדים עמה
  בהרצאה מציגה גילי אורן סקירה מעמיקה של הגורמים, המאפיינים, הקשיים וההשלכות של הפרעת הקשב והריכוז ותבוסס ההבנה מדוע הילדים מתנהגים כפי שהם מתנהגים. מובא הסבר מקיף ביחס לדרכי ההתמודדות, להתערבויות ולדרכי הטיפול הקיימים כיום. בנוסף מוקנים ע"י גילי אורן כלים מעשיים להתמודדות עם קשיי ההפרעה בבית, בגן ובבית הספר.
 3. הפרעת קשב וריכוז, למידה והתנהגות- כרוניקה של כשלון ידוע מראש?
  בהרצאה מציגה גילי אורן סקירת התפתחותה של הפרעת הקשב והריכוז מן הילדות דרך ההתבגרות ועד הבגרות תוך הצגת מקרים אמיתיים אשר מביאים תיאור של התפתחותם לצד הפרעת הקשב, הלמידה וההתנהגות. נערך דיון בדבר השאלה האם הכישלון והמטענים הרגשיים של אנשים בעלי הפרעות אלו הינם בגדר כרוניקה אשר ידועה מראש? ואם כן, מה ניתן לעשות כדי לשנותה.
 4. " תוהו ובוהו בבית" – כלים מעשיים לפתרון בעיות ולניהול ההתנהגות בבית
  ההרצאה עוסקת באתגרים היום יומיים שמביאות איתן הפרעות הקשב והריכוז, לקויות הלמידה והפרעות ההתנהגות בחיי היום יום בבית ומציגה כלים מעשיים להתמודדות עם הקשיים, לפתרון בעיות ולניהול ההתנהגות של הילד/ה אשר יבססו איכות חיים לילד, להורים ולמשפחה כולה.
 5. "כיצד אני יכול לעזור לילדי/ לילדתי?"- הורים כמסייעים לילדם בכל תחומי התפקוד
  בהרצאה מביאה גילי אורן סקירה של הקשיים הנלווים להפרעות הקשב והריכוז, לקויות הלמידה והפרעות ההתנהגות וההשלכות בכל תחומי התפקוד. מוצגים כלים מעשיים עבור הורים לילדים עם הלקויות ומוסבר כיצד הם יכולים לסייע לילדם בכל תחומי התפקוד- הלימודי, החברתי, הרגשי וההתנהגותי.
 6. הפרעת קשב וריכוז, לקויות למידה והפרעות התנהגות בכיתה- כלים מעשיים לפתרון בעיות ולניהול ההתנהגות בבית הספר, בכיתה ובגן
  ההרצאה עוסקת בקשיים איתם מתמודדים הילדים בעלי ההפרעות במסגרת בית הספר, הכיתה או הגן וכמו כן בקשיים של העומדים מולם- הצוות החינוכי. ידוע כי לצד התסכול של הילדים עצמם נצבר תסכול גם אצל הצוות החינוכי, אשר לרוב מנסה בכל מאודו לסייע לילד אך בהיעדר כלים מעשיים מוצא עצמו רבות חסר אונים ופתרונות. בהרצאה מובאים כלים מעשיים עבור הצוות החינוכי, להתמודדות יעילה עם הקשיים במסגרת הגן, בית הספר והכיתה.
 7. קשיי קשב, למידה והתנהגות בגיל הרך -מאפיינים, גורמי סיכון, איבחון וטיפול
  ילדים צעירים בגיל הרך עשויים להציג התנהגויות ותסמינים הדומים מאד להתנהגויות של ילדים בוגרים יותר המאובחנים כבעלי הפרעת קשב וריכוז, לקויות למידה והפרעות התנהגות. התנהגויות כגון: היפראקטיביות, אימפולסיביות, פזרנות (פיזית ומחשבתית), קשיי קשב וריכוז, קשיי אירגון והתארגנות, התנהגויות לא נאותות ועוד. למרות זאת, ברוב המקרים, אבחנה של הפרעת קשב וריכוז לא תינתן בגיל הרך. בהרצאה זו עוסקת גילי אורן בשאלה מדוע לא ניתנת אבחנה בגיל מוקדם, מהם הקשיים, גורמי הסיכון והמאפיינים של קשיי קשב, למידה והתנהגות בגיל הרך ומהו הטיפול המומלץ בגיל זה.
 8. הפרעות קשב וריכוז- ניפוץ מיתוסים
  ידוע כי קיימות סברות והנחות מוטעות רבות ביחס להפרעת קשב וריכוז. בין היתר נטען כי: הפרעת הקשב והריכוז נעלמת כשהילד מתבגר, הפרעת קשב וריכוז היא הפרעה של היפראקטיביות, הפרעת קשב וריכוז פוגעת בתחום הלימודי בלבד, ריטלין יעזור לריכוז גם לאנשים אשר אינם מאובחנים כבעלי הפרעת קשב וריכוז, הפרעת קשב וריכוז נובעת מהיעדר הצבת גבולות על ידי ההורים ועוד. בהרצאה, מציגה גילי אורן סקירה של הנחות מוטעות אלו תוך הסבר של כל אחת מהן, התייחסות למקורן וההשלכות שלהן ומתן הסבר מדוע הן מוטעות.
 9. "זה לא עובר עם הגיל" - מבוגרים בעלי הפרעת קשב וריכוז ולקויות למידה- כלים מעשיים להתמודדות יעילה
  אחד המיתוסים המוכרים ביותר בתחום הפרעות הקשב והריכוז ולקויות הלמידה הוא שההפרעה משויכת לתפקוד לימודי ולכן תעבור כשהילד יגדל ויתבגר. אך לא כך הוא הדבר.
  מתבגרים ומבוגרים רבים מתמודדים עם קשיים רבים בתחומי תפקוד שונים כמו: השלמת תעודת בגרות, החלטה על מסלול חיים – לימודים או עבודה?, קבלת החלטה בדבר תחום עבודה או תחום לימוד באוניברסיטה, תפקוד בלימודים אקדמאיים, זוגיות, התמדה במקום עבודה, קושי בהצבת יעדים ועמידה בהם, קושי בעמידה בזמנים, מניעת דחיינות ועוד.
  הרצאה זו של גילי אורן עוסקת בקשיים איתם מתמודדים מבוגרים בעלי ההפרעות ומציגה כלים מעשיים להתמודדות איתם בעזרת מודל עבודה של אימון אישי התנהגותי- קוגניטיבי קצר מועד.
 10. הפרעת קשב וריכוז- מתנה או עונש? היבטים חיוביים ויתרונות של הפרעת קשב וריכוז
  לאחרונה, גוברות ההבנה והמודעות כי הפרעת הקשב והריכוז אינה נתפסת דווקא כהפרעה שלילית אשר מקשה על חיי האדם בלבד. מחקרים מראים כי להפרעת הקשב והריכוז ישנם צדדים חיוביים ואף יתרונות, אשר במידה והאדם בעל ההפרעה מודע אליהם ויודע להשתמש בהם באופן הנכון, הם עשויים להביאו למיצוי הפוטנציאל הגבוה שלו ברמות הגבוהות ביותר. בהרצאה זו עוסקת גילי אורן בהיבטים חיוביים אלו של ההפרעה ומציגה כלים מעשיים להבאתם לידי ביטוי.
 11. " לא על הקשב לבדו" - היבטים לימודיים, רגשיים, חברתיים והתנהגותיים של הפרעת קשב וריכוז
  הפרעת קשב וריכוז מביאה איתה התמודדות לא קלה וקשיים בכל תחומי התפקוד. מדובר בהיבטים משניים של ההפרעה, אשר נגזרים כפועל יוצא ממנה ובאים לידי ביטוי בתפקוד בבית, בגן ובבית הספר. בהרצאה זו עוסקת גילי אורן בהיבטים משניים אלו. מוצגת סקירה של ההיבטים הלימודיים, החברתיים, הרגשיים וההתנהגותיים מוסבר הקשר בינם לבין הפרעת הקשב והריכוז ומובאים כלים מעשיים להתמודדות עם הקשיים הללו.

ההרצאות מועברות באופן מקצועי ומרגש ע"י גילי אורן וכוללות סרטונים, הדגמות וזמן לשאלות.

  ההרצאות מותאמות לקהל מגוון-
 • מסגרות חינוכיות פרטיות וציבוריות.
 • מכללות ואוניברסיטאות.
 • בתי ספר וגנים פרטיים וציבוריים.
 • חברות היי- טק.
 • עובדים במסגרות פרטיות וציבוריות (ועדי עובדים).
 • הרצאה לקהל הרחב במוסדות או ארגונים (כגון- היכל התרבות ועוד).
 • חוגי בית.

יש לציין כי נעשית התאמה בסוג ההרצאה, בתכניה ובאופן העברתה בהתאם לאוכלוסיית היעד.

 

אשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה והסבר!

להזמנת הרצאה, התקשרו לטלפון - 0522765918

 

חזרה לתחומי טיפול