קישורים רלוונטיים

פורום לייעוץ והדרכה לגננות ולהורים לילדים בעלי לקויות בגיל הרך בניהולה של גילי אורן, באתר "הגננת".

לצפיה בפורום ליחצו כאן

מצגת שהכינה גילי אורן ובה הסבר על הפרעת קשב וריכוז- מוצג ידע נרחב ומקיף על הגורמים, המאפיינים וההשלכות של ההפרעה וכמו כן דרכי התערבות טיפול.

לצפיה במצגת ליחצו כאן

סרטון המעביר בצורה מקורית ומשעשעת מהי הפרעת קשב וריכוז

לצפיה בסירטון ליחצו כאן

אתר האינטרנט של האגף ללקוי למידה והפרעות קשב במשרד החינוך. באתר זה ניתן לקרוא על מדיניות, אחריות, מטרות ופעילות של משרד החינוך בתחום לקויות למידה והפרעות קשב.

לכניסה לאתר ליחצו כאן

סרט ובו הרצאה של ד"ר ריצ'ארד לבוי, מומחה בלקויות למידה. בהרצאה מציג ד"ר לבוי, באופן מרתק ומלא הומור, כלים יישומיים להתמודדות עם קשיים התנהגותיים תוך הדגשת חשיבות הדרכת ההורים והמורים.

לצפיה בסרט ליחצו כאן

חוזר מנכ"ל מטעם משרד החינוך, המסביר על אפשרויות ההתאמות הניתנות במבחני בגרות לתלמידים בעלי לקויות למידה, מי הם הגורמים המאשרים התאמות אלו ומה יש לעשות על מנת לקבל את ההתאמות.

לצפיה בחוזר ליחצו כאן

מאמר מטעם עמותת לשם העוסק בחוק זכויות תלמידים עם לקות למידה במוסדות העל תיכוניים ומספק מידע יעיל ושימושי לסטודנט ( או העתיד להיות סטודנט) בעל לקות הלמידה.

לקריאת המאמר ליחצו כאן

מאמר של טלי היימן ודורית אולניק-שמש העוסק בשילוב תלמידים בעלי צרכים מיוחדים בכיתה ומציג עמדות, קשיים והתמודדות של מורים תוך מתן המלצות לשילוב נכון ולהתמודדות יעילה ומותאמת לילדים בעלי צרכים מיוחדים.

לקריאת המאמר ליחצו כאן

דו"ח הוועדה לבחינת מיצוי יכולתם של תלמידים בעלי לקויות למידה שנכתב על ידי פרופ' מלכה מרגלית מתוך אתר "מקום מיוחד". הדו"ח כולל מידע מקיף בנושאים: תהליך האבחון, דרכי סיוע וטיפול, התייחסות לקשיי המשפחה, זכויות התלמידים ועוד.

לצפיה בדו"ח ליחצו כאן